Genel Haberler

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Spil Dağı Milli Parkı’nı Ziyaret Etti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Spil Dağı Milli Parkında…

12 Mayıs Perşembe günü Manisa ili'ni ziyaret eden Orman Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu geceyi Spil Dağı Milli Parkı’nda geçirdi.
 

Prof. Dr. Veysel Eroğlu 13 Mayıs Cuma sabahı kahvaltı öncesi basın mensupları ile park alanında bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşte basın mensupları ile sohbet eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yürüyüş yapan Manisalılarla da sohbet etti. Milli park alanında yapılanlardan memnun olduklarını anlatan insanlar bu güzel havada spor yapmanın çok büyük bir nimet olduğunu dile getirdiler.
Daha sonra Spil Dağı Milli Parkı İdare, Ziyaretçi ve Araştırma Merkezi Toplantı Salonuna geçildi ve Projenin detaylarını gösteren Teleferik, Sağlık ve Spor Oteli projeleri tanıtım filminin izlenmesinden sonra Bakanlığımızca Spil Dağı Milli Parkı’nda yapılan yatırımlar hakkında Prof. Dr. Veysel Eroğlu bilgi verdi.

Eşsiz güzelliklere sahip olan ülkemizin nadide bir yerinde, Manisa Halkının çok önemsediğini bildiğimiz bu yerde bu güne kadar yapılan yatırımları az bulduklarını, buraya bütün yapılacakların Manisalılarla birlikte karar verilerek yapılmasından yana olduğunu, yörede bulunan endemik bitkilerin korunması konusunda çok hassas davranıldığını, Manisalıya yakışacağına inandığı yeni güzel yatırımlarla daha çok birlikte olacaklarının müjdelerini veren Eroğlu, bunların başında gelen TELEFERİK, SAĞLIK ve SPOR OTELİ projeleri hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Spil Dağına yapılacak otellerin geleceğini büyük düşündüklerini, burasının bir SPA ve kongre yapılabilir merkez olarak düşündüklerini söyleyerek sözlerini bitirdi.

Basın mensuplarının sorularının ardından Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Manisa Lalesi Tür Eylem Planı kapsamında hazırlanan Manisa Lalesi Fotoğraf sergisini açtı.

Spil Dağı Milli Parkı’na fidan diken Bakan Eroğlu, sahada bir televizyon kanalının canlı yayınına katıldıktan sonra programın devamı olan Kemalpaşa’ya hareket etti.

Orman Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na Manisa Vali Yardımcısı, belediye başkanları, genel müdürler, kamu çalışanları ve halktan oluşan kalabalık topluluk eşlik etti.